Mindenkinek ajánljuk ezt a könyvet, akinek fontos az egyéni boldogulása és a világ jövője.
Ez a könyv Klein Sándor Munkapszichológia című könyvének folytatása.
Ez a könyv a Pszichológia a munka világában trilógia első kötete, melyet Klein Sándor: Vezetés- és szervezetpszichológia című kötete, valamint Klein Balázs és Klein Sándor könyve, A szervezet lelke követ.
Ez a kötet híres pszichológusok életútját, munkásságát, személyes véleményét tárja az olvasók elé.
Az élet szinte minden területén hasznát vehetjük a pszichológiai tudásnak, de még inkább a pszichológiai szemléletmódnak.
Eredeti, innovatív, lelkesítő - írta Carl Rogers a legnagyobb humanisztikus pszichológus Eugene T. Gendlin Fókuszolás című könyvéről.
Mindenki álmodik és minden álmodó kíváncsi arra, hogy mit jelentenek az álmai.
A pszichiáter/pszichológus szerzőpáros évtizedek óta dolgozik sikeresen az emberi kapcsolatok világának különböző területein, és jelentik meg sikeres írásaikat.
"Aki elolvassa ezt a könyvet, többé nem lesz képes ugyanúgy gondolkozni a szervezet életéről, mint annak előtte" - Kenneth Blanchard.
A könyv azt vizsgálja, hogyan lehetséges, hogy a munka, a tanulás, a szabadidő egyeseknek örömforrás, másoknak kínlódás, vegetálás.
A jó hír, amit Goleman közvetít hozzánk az, hogy az érzelmi intelligencia fejleszthető és a könyvből azt is megtudhatjuk, hogyan.
Klein Sándor írásai több mint negyven éve jelennek meg a hazai pszichológiai és pedagógiai folyóiratokban.
Magyarországon 1,5 millió regisztrált vállalkozás van. Ha ebből levonjuk a „látszatvállalkozásokat” és a „fantom-cégeket”, akkor is több százezer vállalkozás marad – így nyilvánvaló, hogy a vállalkozás a mai magyar társadalom egyik legfontosabb területe.
Carl Rogers egyike a XX. század legnagyobb hatású pszichológusainak.
A modern genetika terén elért vívmányok elképzelhetetlenek lennének a darwini forradalom szellemi előzményei nélkül, jóllehet a titokzatos tudós, aki aláásta az isteni teremtésbe vetett hitet, meglepően szerény természetű volt.